Jak założyć Konto Internetowe w Alior 🏦 Krok po kroku

Jak założyć konto w Alior Bank?

Zobacz krok po kroku jak założyć konto bankowe w Alior Bank - Konto Internetowe. Dokładny opis jak otworzyć konto szybko i bez stresu. 😌

Opis Konta Internetowego w Alior Bank

Konto Internetowe to najlepsze konto w Alior Bank, jeśli nie zależy Ci na bajerach i chcesz uniknąć dodatkowych opłat. Konto jest całkowicie darmowe. Karta płatnicza jest darmowa, jeśli masz mniej niż 18 lat lub zapłacisz nią za zakupy w sumie na 300 zł w ciągu miesiąca. W przeciwnym razie karta kosztuje 6 zł.

Konto Internetowe jest proste, ma przydatne funkcje (BLIK, przelewy natychmiastowe, płatności mobilne itd.) i nie ma haczyków - dlatego je polecamy 👍. Otwarcie konta bankowego w Aliorze zajmie Ci około 15 minut.

Na skróty

Przygotuj się do założenia konta

Jak dobrze się przygotujesz, to konto w Alior Banku otworzysz szybko i bez stresu 🙂 Do założenia konta w Aliorze, potrzebne Ci będą:

  • 15 minut wolnego czasu
  • Dowód osobisty
  • Laptop/Komputer 💻 - wypełnianie wniosku jest znacznie wygodniejsze na komputerze, niż na telefonie czy tablecie. Polecamy wypełnić wniosek w przeglądarce Chrome - sprawia najmniej problemów 😉
  • Kawa ☕ - pomaga w skupieniu 😉

Przejdź na stronę wniosku

Przejdź na stronę wniosku o otwarcie Konta Internetowego w Alior Banku.

Załóż Konto w Alior Bank

Kliknij ruszający się przycisk ZAŁÓŻ KONTO ONLINE.

Zakładanie Konta Internetowego w Alior - Wniosek

Krok 1. Wpisz dane kontaktowe, wybierz kartę

W pierwszym kroku wpisz swoje dane. Polecamy zamówić kartę do konta, bo łatwo spełnić warunki, żeby była ona darmowa (płatności kartą w sumie na 300 zł na miesiąc).

Zakładanie Konta Internetowego w Alior - Krok 1a

Do konta możesz założyć Konto Mega Oszczędnościowe. To konto oszczędnościowe, póki co, słabo oprocentowane - jedynie 0,01%. Wybór pozostawiamy Tobie 🙂.

Na koniec zaznacz Potwierdzam, że zapoznałem się... - to zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Gotowe? Świetnie! Kliknij Dalej.

Zakładanie Konta Internetowego w Alior - Krok 1b

Krok 2. Podaj dane adresowe

Teraz uzupełnij swoje dane adresowe. Adres zamieszkania to ten z dowodu osobistego. Oprócz tego możesz podać adres do korespondencji i zameldowania.

Uzupełnione? Kliknij Dalej.

Zakładanie Konta Internetowego w Alior - Krok 2

Krok 3. Wpisz dane osobowe i zaznacz zgody

Teraz najdłuższy krok w procesie zakładania konta w Aliorze.

Najpierw uzupełnij dane osobowe. Znajdziesz je w swoim dowodzie osobistym. Seria i nr dowodu osobistego to 3 litery i 6 cyfr, np. ABC123456.

W polu Zródło wpływów na konto zaznacz, skąd bierzesz większość swoich pieniadzy 🙂

Zakładanie Konta Internetowego w Alior - Krok 3

Teraz zaznacz czy jesteś rezydentem podatkowym w USA (jeśli tam nie pracowałeś, zaznacz nie. Zaznacz oświadczenia, jak na obrazku poniżej.

Zakładanie Konta Internetowego w Alior - Krok 3

Na końcu tego kroku pozostały nam zgody merketingowe. Cenisz swój czas, prawda? Więc nie zaznaczaj tych opcji, jak na poniższym obrazku 😌.

Uzupełnione? Super! Kliknij Dalej.

Zakładanie Konta Internetowego w Alior - Krok 3

Krok 3a. Wybierz sposób podpisania umowy

Teraz wyświetli Ci się okienko z opcją wyboru sposobu podpisania umowy. Do wyboru masz:

  • Online - Jeśli masz inne konto bankowe i możesz z niego zrobić przelew (bo pamiętasz hasło ;) warto wybrać tę opcję. Pamiętaj, że dane adresowe w tym banku muszą być takie same jak we wniosku o konto w Aliorze. Jeżeli tak nie jest, wybierz kuriera.

Jeśli wybierasz ten sposób, podaj numer swojego innego konta bankowego i kliknij Potwierdź.

Zakładanie Konta Internetowego w Alior - Krok 3d1

  • Kurierem - Jeśli nie masz innego konta bankowego, wybierz kuriera a następnie wybierz podany wcześniej adres. Możesz również podać adres swojej pracy i tam podpisać umowę. O ile szef nie będzie miał nic przeciwko 😉

Zakładanie Konta Internetowego w Alior - Krok 3d2

Podsumowanie zakładania konta

Teraz wyświetli Ci się podsumowanie wniosku o założenie Konta Internetowego. Jeśli wszystko się zgadza, kliknij Dalej. Gratulacje! 👏

Zakładanie Konta Internetowego w Alior - Podsumowanie

Po wypełnieniu wniosku, jeśli wybrałeś podpisanie umowy online wykonaj przelew weryfikacyjny na podane konto. Jeśli wybrałeś kuriera, czekaj na kontakt. Pamiętaj, żeby mieć przy sobie dowód osobisty, w przypadku podpisywania umowy u kuriera.

I to wszystko! Mamy nadzieję, że udało Ci się otworzyć konto w Aliorze bez problemu 😉