Jak założyć konto w Santander przez internet 🏦 Krok po kroku

Jak założyć konto w Santander Bank?

Zobacz jak szybko i bez stresu założyć konto bankowe w Santander Bank przez internet - Konto Jakie Chcę. Dokładny opis jak otworzyć konto, krok po kroku. 👍

Opis konta Konto Jakie Chcę + promocja!

Konto Jakie Chcę to uniwersalne konto bankowe oferowane przez Santander Bank Polska. Konto i karta są darmowe w przypadku wpływów na co najmniej 500 zł i jednej transakcji kartą albo Blikiem. Jeśli w jakimś miesiącu nie spełnisz tych warunków, opłata wynosi 14zł: 6 zł za konto (0 zł dla osób do 26 lat) i 8 zł za kartę.

Promocja

Jeśli złożysz wniosek do 30 września 2021, możesz wziąć udział w super promocji! Spełniając kilka warunków (wpłacisz 1000 zł, wykonasz transakcję kartą i zalogujesz się do aplikacji mobilnej) dostaniesz 300 zł!

Super bonus, tylko zostało niewiele czasu! 🙂

Na skróty

Przygotuj się do założenia konta

Założenie konta w Santander Banku z tym poradnikiem będzie łatwe i bezstresowe, o ile się odpowiednio przygotujesz. Jeśli podczas składania wniosku zrobisz sobie dłuższą przerwę, formularz się zamknie i będziesz musiał wypełniać wszystko od nowa!

Dlatego żeby otwieranie konta poszło gładko przygotuj:

  • 15 minut wolnego czasu
  • Dowód osobisty
  • Laptop/Komputer 💻 - wypełnianie wniosku jest znacznie wygodniejsze na komputerze, niż na telefonie czy tablecie. Polecamy przeglądarkę Chrome
  • Skan dowodu osobistego z dwóch stron - zalecany w kroku 4. Co prawda są jeszcze inne metody przekazania skanu, ale najwygodniej przygotować sobie wcześniej pliki i po prostu je załadować w kroku 4.
  • Kawa i ciasteczko ☕ - bo to dobre połaczenie 😉

Przejdź na stronę wniosku

Przejdź na stronę wniosku o otwarcie konta w Santander Banku.

Załóż konto w Santander

Następnie kliknij czerwony przycisk Otwórz konto online.

Jak założyć konto w Santander - Strona wniosku

Krok 1. Wybierz kuriera

W kroku 1. znajduje się wybór sposobu podpisania umowy. Wybór jest jeden: kurier 😉 Kliknij wybierz by przejść dalej.

Jak założyć konto w Santander - Krok 1.

Krok 2. Uzupełnij dane kontaktowe

Teraz uzupełnij swoje dane. Jeśli w dowodzie osobistym masz wpisane dwa imiona - wpisz obydwa. Zaznacz Wyrażam zgodę na kontakt.... Następnie kliknij przycisk Dalej.

Sprawdź w wyświetlonym okienku, czy Twoje dane kontaktowe są prawidłowe. Jeśli tak, kliknij Tak.

Jak założyć konto w Santander - Krok 2.

Krok 3. Uzupełnij dane adresowe

W tym kroku podaj swój adres, zgodnie z tym w dowodzie osobistym. Jeśli mieszkasz pod innym adresem, zaznacz w sekcji Adres korespondencyjny opcję Inny adres.

Umowę możesz podpisać w innym miejscu niż to, w którym mieszkasz. Na przykład w pracy. W takim przypadku w sekcji Adres dostarczenia umowy zaznacz Inny adres i uzupełnij go.

Gotowe? Kliknij Dalej.

Jak założyć konto w Santander - Krok 3.

Krok 4. Podaj dane z dowodu osobistego

Wpisz swoje dane z dowodu osobistego. Seria i numer dowodu to 3 litery i 6 cyfr. Wybierz sposób przekazania skanu dowodu osobistego. Polecamy drugą opcję, czyli Wybierz plik ze zdjęciem dowodu z dysku.

Jak uzupełnisz wszystkie pola, kliknij Dalej.

Jak założyć konto w Santander - Krok 4.

Krok 5. Wybierz kartę i formę dokumentów

W 5. kroku możesz wybrać kartę do konta bankowego, np. MasterCard.

Jeśli nie masz zamiaru korzystać z karty, zaznacz Nie potrzebuję karty do konta. Dzięki temu, unikniesz opłaty za kartę, jeśli nie spełnisz warunków w danym miesiacu (8 zł).

Polecamy wyboru korespondecji w formie elektronicznej. Dzięki temu wszystkie wiadomości od banku przyjdą prosto na Twojego emaila. To wygodne i ekologiczne rozwiązanie! 🌍

Gotowe? Super! Kliknij Dalej.

Jak założyć konto w Santander - Krok 5.

Krok 6. Uzupełnij informacje prawne

Krok 6. jest najdziwniejszy w całym procesie otwierania konta... 🤔 Zaznacz, czy jesteś osobą, współpracownikiem lub rodziną osoby zajmującej eksponowane stanowisko polityczne (najprawdopodobniej nie 😉).

Następnie podaj swoje miesięczne wpływy i wpłaty gotówki na konto. Wpływy, to pieniądze wchodzące na Twoje konto w formie przelewu. A wpłaty gotówki, to pieniadze w formie gotówki, wpłacane w oddziale banku czy we wpłatomacie.

Zaznacz, czy posiadasz obowiązki podatkowe w innych krajach niż Polska.

Polecamy nie zaznaczać zgód w celach marketingowych. No, chyba, że lubisz dostawać telefony i emaile o ofertach bankowych. 🙂

Po uzupełnieniu powyższych pól, kliknij Dalej.

Jak założyć konto w Santander - Krok 6.

Krok 7. Sprawdź i wyślij wniosek

To już ostatni krok! Uważnie sprawdź, czy wszystkie Twoje dane się zgadzają. Jeśli coś jest nie tak, kliknij Edytuj w odpowiedniej sekcji i popraw błąd.

A jak wszystko sie zgadza, to kliknij Wyślij wniosek. Gratulacje! 👏 Teraz czekaj na kontakt od kuriera. Pamiętaj, żeby przy podpisywaniu umowy mieć przy sobie dowód osobisty.

Jak założyć konto w Santander - Krok 7.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że bez problemu udało Ci się złożyć wniosek o otwarcie konta w Santander Banku bez problemu 🙂 Pamiętaj, żeby po założeniu konta spełnić warunki promocji, bo nie są one trudne, a zgarniesz za nie 300 zł 👍